Najlacnejšie zákonné poistenie online

Najlacnejšie poistenie onlineVždy aktuálnou témou sú povinnosti každého a jedného z nás. Jedna z nich sa týka aj majiteľov motorových či nemotorových vozidiel. Nielen skúsení vodiči, ale aj začiatočníci snáď vedia, že povinné zmluvné poistenie je nielen povinnosť, ale aj ochrana. Pokiaľ podstate tohto zabezpečenia nerozumiete, tento článok vám ujasní všetky nezodpovedané otázky. V prípade, že by ich bolo viac a nenájdete odpoveď na všetko, čo by vás zaujímalo, vám odporučíme iný článok, ktorého odkaz nájdete aj úplne dole. Ukážeme vám ako získať to najlacnejšie zákonné poistenie. Skutočne netreba ísť veľmi ďaleko. Nemusíte sa dokonca ani pohnúť z miesta, kde práve sedíte, pretože všetko si viete vybaviť online.

Na čo slúži PZP?

Pre každého, kto si nie je istý užitočnosťou tejto povinnosti máme dobrú správu. Správu, ktorá vás presvedčí o tom, že vám pomôže v zložitých situáciách. Pochopiteľne máme na mysli také, ktoré sa zväčša udejú na cestách prípadne mimo nich. Zákonné poistenie totiž pokrýva škody, ktoré by ste spôsobili iným vozidlám alebo osobám v nich pri dopravnej nehode alebo škodovej udalosti – ako sa to píše aj tu https://www.minv.sk/?postup-v-pripade-skodovej-udalosti. Teda nevzťahuje sa na škody, ktoré spôsobíte svojmu majetku resp. dopravnému prostriedku alebo sebe.

PZP vie preplatiť malé škody, počnúc poškriabaním laku na inom prostriedku až po veľké dopravné nehody, ktoré môžu zasiahnuť aj zdravie ľudí. Aby mohli byť vami spôsobené škody preplatené, je potrebné sa k činu priznať. Ináč poškodení nemajú nárok na odškodnenie. Vám by sa určite tiež nepáčilo, že ten, kto vám spôsobí škodu, nechá úhradu na vás. Zákon určuje, že každé zákonné poistenie musí pokrývať až miliónové škody. Pri ujmách na zdraví až do 5 miliónov eur a pri tých majetkových až do 1 milióna eur.

Ak si teda predstavíte, že za ročné poistné zaplatíte už od 50 eur (cena sa pohybuje od technického stavu vozidla), je to nič v porovnaní s tým, koľko musí byť poisťovňa schopná uhradiť škôd, ktoré by ste mohli spôsobiť. PZP ako také je hodné aj miliónov eur, no pre to najlepšie pre vás, si urobte online porovnanie pomocou kalkulačky. Porovnáte aj rôzne pripoistenie a asistenčné služby na adrese uzavripzp.

Môžete zabezpečiť aj svoje škody?

Nanešťastie väčšina ponúk poisťovacích spoločností kryje len základ resp. to, čo určuje zákon. Pri poisťovniach Generali, Komunálna poisťovňa a Kooperativa to je iné. Tie majú už v rámci svojho základného zákonného poistenia veľmi lákavý bod. Ten kryje aj vás ako majiteľa zmluvy. V Generali si môžete vybrať jedno z havarijných rizík. Pri ostatných dvoch poisťovniach už máte v zmluve zakomponované udalosti ako úraz vodiča, posádky a stratu batožiny. Teda krytie sa nevzťahuje priamo na majetkové škody vzniknuté na danom dopravnom prostriedku.

Výhodou uzatvorenia poistnej zmluvy u týchto spoločností je aj niečo iné. Povinné zmluvné poistenie u nich patrí medzi tie najlepšie, najlacnejšie a najvýhodnejšie na našom trhu, hoci nie je veľmi medializované. Môžete si to overiť veľmi ľahko a to tak, že si urobíte bezplatné online porovnanie ponúk.

Nezáväzný výpočet z online kalkulačky

Volant na vozidleNapriek tomu, že sa hovorí, že to prvé je správne, nemusí to platiť vždy. Tak napríklad určite to neplatí, pri produktoch, za ktoré musíte platiť. To, že rozdiely môžu byť markantné, vám vie dosvedčiť aj jeden špeciálny internetový nástroj. V tomto kontexte hovoríme o kalkulačke online, ktorá vám urobí bezplatné porovnanie ponúk zákonného poistenie a zobrazí vám to najlacnejšie, najlepšie a najvýhodnejšie na trhu. Pochopiteľne bude obsahovať aj nevýhodné ponuky, aby ste mali s čím porovnávať. Cenové rozdiely môžu dosiahnuť až 300 eur, čo je už pomerne vysoká čiastka za rovnaký produkt.

K výsledkom viacerých spoločností sa viete dopracovať veľmi rýchlo a jednoducho. Podstatným je poznať technické údaje o poisťovanom vozidle, ktoré viete vyčítať aj z technického preukazu. Výrazné zľavy môžete získať aj ako majiteľ vozidla. Zákonné poistenie uzatvorené online je už o 10% lacnejšie ako to, ktoré uzatvoríte v kamenných pobočkách. Okrem toho sa k tomu môžu prirátať aj iné zľavy, napr.:

  • ak už dlho jazdíte bez nehody,
  • ak máte deti do 15 rokov,
  • účet v OTP banke…

Samozrejme jednotlivé kritériá nie sú aplikovateľné na všetky poisťovne, každá si určuje zľavy zvlášť. Po vypísaní všetkých potrebných políčok, ktoré bude trvať maximálne 15 minút, formulár odošlete.

Po odoslaní sa vám do niekoľkých sekúnd zobrazí online porovnanie PZP a vy hneď vidíte, ktoré je to najlepšie, najlacnejšie a najvýhodnejšie. O niektorú z ponúk môžete aj priamo požiadať, a to kliknutím na ňu a dopísaním domácej a mailovej adresy.

Potvrdenie do pár minút

Vďaka pokroku vedy a techniky si už viete všetko vybaviť z pohodlia domova. Po odoslaní riadne vypísanej žiadosti vám do niekoľkých sekúnd na mail príde hneď niekoľko dokumentov. Návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistného,  ale aj dočasnú zelenú kartu, ktorá je veľmi dôležitá a dokazuje platnosť zákonného poistenia uzatvoreného online. Ak už nemáte platné zabezpečenie a chcete využívať váš prostriedok naplno, nezabudnite si ju vytlačiť a nosiť pri sebe pre prípad jeho kontroly. Čím skôr zaplaťte poistné, aby vám poisťovňa mohla zaslať jej originál a taktiež originál zelenej karty, bez ktorých sa na cestách nezaobídete.

Tisícové pokutovanie

Vzťahuje sa aj na motocykelTo, že zelená karta dokazujú platnosť PZP sme si už povedali. Dôležitou informáciou je aj to, že bez nej sa môžete pripraviť aj o tisíce eur. Na Slovensku, ale aj v zahraničí, slúži ako doklad o uzatvorenom PZP zelená karta. Za jej neprítomnosť alebo neplatnosť hrozí pokuta od policajnej hliadky. A to aj niekoľko stoeurovou sumou. Príslušný úrad tak môže urobiť aj 3 roky po tom, ale zaplatíte až 3 330 eur. Za hranicami zas platnosť zákonného poistenia dokazuje taktiež podľa Uzavripzp zelená karta, bez ktorej vám môžu dať až tisícové pokuty prípadne vám zabavia celé vozidlo. Takže riskovať s týmto sa skutočne neoplatí.

Určite viete, že povinné zmluvné poistenie sa vzťahuje na rôzne motorové a nemotorové vozidlá ako napr.:

  • auto,
  • motocykel,
  • prívesný vozík,
  • dodávka,
  • historické vozidlo atď.

Presný zoznam a znenie toho, na aké prostriedky sa vzťahuje, sa dočítate aj priamo v zákone. Viac o zákonnom poistení vám však prezradí aj tento článok.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *